Kuzey Afrika ve Orta Doğu

İSRAİL

Bölge : Kuzey Afrika ve Orta Doğu
Başlangıç : 20.9.2019
Bitiş : 25.9.2019
Tur süresi : 6 GÜN, 5 GECE
Otel : 4* Otel
Fiyat : $1.750

Tur Programı

1.GÜN 20 Eylül, Cuma: İSTANBUL – TEL AVİV- CAESEREA - HAYFA- AKKA -NASIRA
İstanbul Atatürk Havalimanında saat   04:00’te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK784 seferi ile 06:40’de Tel Aviv’e yolculuk. Varış sonrası, önce Doğu Akdeniz'in en büyük tarihi limanı Caeserea'da antik şehri ziyaret ediyoruz. Ardından Hayfa ‘ya hareket. Öğle yemeğini takiben yapacağımız şehir turunda: Bab'ın Türbesi, Pers Bahçeleri, Carmel Tepesi, Carmelite Manastırı ve Bahai Tapınağı (UNESCO) görülecektir. Ardından UNESCO Dünya Tarihi Miras Listesi’ndeki Akka'ya hareket. Akka Kalesi'nde; Haçlı Dünyası’nın ve Osmanlı'nın izlerini takip edecek, Cezzar Ahmet Paşa Camii ve Akka Çarşısı’nı gezeceğiz.  Gezi sonunda Nasıra’ya hareket, akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
2.GÜN 21 Eylül, Cumartesi: NASIRA- TİBERİAS- GOLAN TEPELERİ- KUDÜS
Kahvaltı sonrası Meryem ve Yahya’nın doğduğu şehir Nasıra’ya (Nazareth) gezisi. Burada Meryem’in evini ziyaret ettikten sonra Taberiye Gölüne (Galilee Denizi) doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından gölün etrafında bulunan ve Hristiyanlığın doğuşu sırasında önemli olayların geçtiği bölgelerden Tecelli Kilisesini (Hz. İsa’nın tecelli olduğuna inanıldığı yer), dünyanın ilk kiliselerinden kabul edilen antik sinagog Capernaum’u, antik balık ve ekmek mozaik gravürün bulunduğu Tabgha’yı gezeceğiz. Suriye sınırında bulunan Golan Tepeleri manzarası eşliğinde Kudüs’e devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.   
 
3.GÜN 22 EYLÜL, Pazar : KUDÜS
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız Kudüs turumuzda, önce 835 metre yükseklikteki Zeytin Dağı'na (Scopus Tepesi) gidiyor ve Hz. İsa’nın vahiy aldığı tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra Hz. Muhammed'in Miraç’a yükseldiği Kubbet-üs Sahra, Haram ül Şerif, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Çile yolu (Via Dolorosa) ve Hz. İsa'nın mezarının bulunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi'ni (Holy Sepulchre Kilisesi) geziyoruz. Öğleden sonra ise Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallerini görerek Arap Çarşısı'nı gezeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelde.   
 
4.GÜN 23 EYLÜL, Pazartesi: KUDÜS- MASADA- LUT GÖLÜ- KUDÜS
Sabah erkenden UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Masada ’ya hareket ediyoruz. Varıştan sonra Masada Kalesi'ne teleferikle çıkıyoruz ve buranın inanılmaz hikayesini dinliyoruz. Herod Sarayı ve Sinagogu gezeceğiz. Öğle yemeği sonrasında deniz seviyesinden 400 metre aşağıdaki Lut Gölü'ne (Ölüdeniz) gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Kudüs’e geri dönüyoruz. Konaklama otelde.
 
5.GÜN 24 EYLÜL, Salı:   KUDÜS- BEYTÜLLAHİM- TEL AVİV
Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve ilkin Beytüllahim’deki, İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Doğuş Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Azize Katerina Manastırı’nı görüyoruz. Sonrasında başkent Tel Aviv’e gidiyoruz ve panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Neve Tzedek, Rothschild Bulvarı ve Ben Yahuda Meydanı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelde.
 
6.GÜN 25 Eylül, Çarşamba:         TEL AVİV- YAFA- İSTANBUL
Sabah dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı’nı gezeceğiz. Daha sonra  Tel Aviv'de yeni restore edilen Osmanlı Tren İstasyonunu, şehrin tipik mahallerini ve İsrail'in modern yüzünü göreceğimiz, sahil şeridi ve bulvarlarını gezdikten sonra Tel Aviv Havalimanı’na transfer. Türk Havayolları’nın TK837 seferi ile 20:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.15’de İstanbul’a varış.
 

Gezi Ücretleri

Single odada 1 kişi : $2.150
Double odada 1 kişi : $1.750
Triple odada 1 kişi :
İlave 1 bebek :
İlave 1 çocuk :


Gezi ücretine dahil olan hizmetler

*İstanbul / Tel Aviv / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım.
*Hayfa ‘da 1 gece, Kudüs’te 3 gece, Tel Aviv’de 1 gece merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
*Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.
*Dört akşam ve iki öğle yemeği.
*Bavul taşıma hizmeti.
*Türkçe rehberlik hizmetleri.
*Bahşişler. (Tur lideri, yerel rehber veya şoför için para toplanmıyor.)
*İptal teminatlı seyahat sigortası.
 

Gezi ücretine dahil olmayan hizmetler

*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
*İsrail vize ücreti. (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentamız vize almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunacaktır.)
*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.
 

Notlar

Genel:

Vize:  
Ulaşım:  
Konaklama:

Merkez Ofis: Cemil Topuzlu cad. Park Palas Apt. No:59 Daire:3 Çiftehavuzlar / Kadıköy - İSTANBUL
Telefon: Lokal: 90 (216) 385 4414 Mobil: 90 (533) 202 1031
Web: www.ctc.com.tr E-Mail: info@ctc.com.tr