AmaDara Gemisi İle Mekong Nehri - 7.12.2019

Takvim turlarla birlikte güncellenir ve şu anda gösterilen uygun pozisyonlar tarihi yaklaşan turlarda gün içerisinde değişebilir.

Bazı gemi turları, bayramlar ve yılbaşı tatilleri gibi kendi takvimlerinde belirli günlerde özel fiyatlandırılabilir. Listelenen tarihdeki turların detayları için açıklama bölümüne bakabilirsiniz.

Bize bir rezervasyon talebi göndermeden önce güncel durumu ve fiyatları öğrenmek için bağlantı kurmanızı öneririz.

UÇAKLI PAKET
Gemi ismi: AmaDara
Destinasyon: Mekong Nehri
Kalkış limanı: Ho Chi Min City, Vietnam
Tur süresi: 17 Gün
Rota: İstanbul-Ho Chi Minh City/Saigon(2), My Tho - Cai Be – Sa Dec, Tan Chau, Phnom Penh(1), Oudong, Kampong Tralach, Oknhatey, Angkor Ban, Kampong Cham, Prek Kdam, Siem Reap(2), Hanoi(2), Halong Bay Körfezi(1), Hanoi(1)-İstanbul
Fiyat: 6299 USD
Başlangıç: 7.12.2019
Bitiş: 23.12.2019
Gemi şirketi: AMA Waterways
Kategori: 5 yıldız
Bandıra: Vietnam
Kapasite: 124 kişi
Tonaj:
Yapım yılı: 2015
Personel sayısı: 52 kişi
Para birimi: USD

Gemi Rotası

Gün Rota Varış Hareket
07 Aralık 2019 İstanbul - Ho Chi Minh City/Saigon, Vietnam

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında 06 Aralık 2019 Cuma gecesi saat 23.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0162 sefer sayılı uçuşu ile 07 Aralık 2019 Cumartesi gece yarısı saat 02.25’de Ho Chi Minh City’e direkt uçuş. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.10’da Dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu (yaklaşık 3,5 milyon adet) Ho Chi Minh City’e varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde.
08 Aralık 2019 Ho Chi Minh City/Cu Chi Tünelleri, Vietnam

Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Opera Binası, Savaş Müzesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı görülecek yerler arasındadır. Otelde alınacak öğle yemeği sonrası Vietnam-ABD savaşı sırasında Vietnamlıların 200 km yeraltı tüneli kazarak Amerikan saldırılarından korunabildikleri Cu Chi tünellerini geziyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı ve öğle yemeği dahil)

09 Aralık 2019 Ho Chi Minh City/My Tho, Vietnam

Kahvaltı sonrası, Ho Chi Minh City’nin en eski yapılarından biri olan meşhur Ben Thanh pazarını ziyaret ediyoruz. Burada yerel pazardan alışveriş yapma fırsatı bulacaksınız. Daha sonra My Tho limanına hareket ediyoruz. 5*Dlx Amadara nehir gemisine check-in ve odaların dağılımı sonrası ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’ ve akşam yemeğini gemide alıyoruz. Geceleme gemimizde.
(Otelde kahvaltı, gemide öğle ve akşam yemeği dahil)
10 Aralık 2019 Cai Be / Sa Dec, Vietnam

Kahvaltı sonrası, küçük tekneler ile Cai Be ye ulaşıyoruz. Burada şekerleme ve yerel yemeklerde kullanılan pirinçten yapılan kağıtların yapım atölyesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra gemimize dönüş ve öğle yemeği. Mekong Deltasındaki önemli kasabalardan Sa Dec’e ulaşıyoruz. Meşhur Fransız yazar Marguerite Duras’ın gençlik yıllarını geçirdiği ve aynı zamanda Vietnam savaşında Amerikan hücümbotlarının üssü olarak kullanılan Sa Dec’de yapacağımız tur esnasında; yerel pazar, Cao Dai tapınağı ve Marguerite Duras’nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le’nin, “The Lover” (sevgili) adlı müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
11 Aralık 2019 Tan Chau / Sınır geçişi, Vietnam

Kahvaltı sonrası, ‘’xe loi’’ adı verilen küçük bisiklet ve motorsikletler ile bölgenin en bakir köyü olan Tan Chau’yu keşfedebileceksiniz. Daha sonra küçük tekneler ile dar kanallardan geçip kıyıya çıkarak hasır yapım atölyesini gezebileceksiniz. Vietnam’ın kırsal hayatını birebir deneyimleyebileceğiniz bu tur sonrası gemimize dönüş. Öğle yemeği sonrası gemimiz ile Vietnam – Kamboçya sınırından geçerek Phnom Penh’e doğru seyrimiz devam edecek. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
12 Aralık 2019 Phnom Penh, Kamboçya

Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e varışımız ile birlikte yapılacak turumuz esnasında; Kızıl Khmer örgütünün yaptığı akıl almaz katliamları anlatan Tuol Sleng Soykırım müzesi gezilecektir. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası tekrar şehir merkezine gelerek; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası yerel kıyafetleri ile küçük çocukların dans gösterisini izleyebileceksiniz. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
13 Aralık 2019 Oudong / Kampong Tralach / Phnom Penh, Kamboçya

Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Kamboçyalıların hac merkezi olan Oudong’da Budist tapınağını ziyaret ettikten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz lerin çektiği arabalar ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş, öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra Phnom Penh’de ‘’tuk tuk’’ araçları ile şehri daha detaylı gezebilecek, Fransız koloni dönemine ait yapıları ve bulvarları daha yakından görme fırsatı bulacağız. Geceleme Phnom Penh limanında demirli gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
14 Aralık 2019 Oknhatey / Angkor Ban, Kamboçya

Sabah saatlerinde gemimiz Oknhatey köyüne doğru yol alacak. ‘’İpek adası’’ olarak bilinen Oknhatey köyüne varışımız ile birlikte yerel bir ilkokul ziyaret edilecek ve ipek dokuması ve el işi ürünlerinin yapımını görebileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
15 Aralık 2019 Angkor Ban / Kampong Cham, Kamboçya

Kızıl Khmer katliamları esnasında, Kamboçyanın zarar görmeyen ender köylerinden biri olan Angkor Ban’da kahvaltı sonrası yapacağımız yürüyüş turunda; köyde yaşayan halkın ahşap evlerini ve yaşam standartlarını yakından görebileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra araçlarımız ile ‘’erkek ve dişi’’ olarak adlandırılan ‘’ikiz dağlar’’ bölgesine gideceğiz. Akşam gemimizde ‘’veda gecesi yemeği’’ düzenlenecek. Geceleme gemimizde. (Gemide kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil)
16 Aralık 2019 Prek Kdam / Siem Reap, Kamboçya

Tonle nehri üzerindeki Prek Kdam kasabasında gemimizden iniş işlemlerini tamamlayarak araçlarımız ile Siem Reap’a hareket ediyoruz. Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, üzerinde dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. (Gemide kahvaltı, otelde akşam yemeği dahil)
17 Aralık 2019 Siem Reap / Angkor, Kamboçya

Kahvaltı sonrası, 1200 yıllık geçmişe dayanan dünyaca ünlü Angkor Wat tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaret esnasında ''Tomb Raider'' filminin çekildiği ''Ağaçlar Krallığı'' bölgesini de görebileceksiniz. Akşam otelimizde yerel dansçıların Apsara Dans Gösterisi gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil)
18 Aralık 2019 Siem Reap / Angkor, Kamboçya - Hanoi, Vietnam

Kahvaltı sonrası; UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Angkor Arkeolojik Parkında yer alan Angkor Thom ve Bayon tapınakları, Filler Terası ve Leper King Terası ziyaret edildikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Siem Reap Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolları ile Hanoi’ye uçuş. Hanoi’ye varışımız ile birlikte otelimize hareket. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı ve öğle yemeği dahil)
19 Aralık 2019 Hanoi, Vietnam

Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesi, Ba Dinh Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hanoi’nin Fransız Sömürge Döneminden kalma mahallerini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Fransız Koloni Döneminden kalma, 36 adet birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde. (Otelde kahvaltı dahil)
20 Aralık 2019 Hanoi / Halong Bay, Vietnam

Sabah otel'den çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, eşsiz güzellikteki, yaklaşık 3000 adet adacıktan oluşmuş Halong Bay Körfezine hareket (170 km). Varışımız ile birlikte AmaWaterways gemi firması için özel olarak dizayn edilmiş, bölgenin en iyi butik teknelerinden birine yerleşiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde bir öğleden sonra sizleri bekliyor olacak. Geceleme teknemizde. (Otelde kahvaltı, Teknede öğle ve akşam yemeği dahil)
21 Aralık 2019 Halong Bay / Hanoi, Vietnam

Eşsiz manzaraya karşı teknemizde alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği sonrası özel aracımız ile Hanoi’ye hareket ediyoruz (170 km). Hanoi’ye varışta yeniden otelimize yerleşme alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Teknede kahvaltı ve öğle yemeği dahil)
22 Aralık 2019 Hanoi, Vietnam / Bangkok, Tayland - İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemleri ve Hanoi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın VN 0619 (Türk Havayolları ile Vietnam Airlines ortak uçuşudur. Uçuş Vietnam Havayolları tarafından gerçekleştirilmektedir) sefer sayılı uçuşu ile 16.05’de Bangkok’a hareket. Yerel saat ile 18.05’de Bangkok’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Türk Havayolları’nın TK 0065 sefer sayılı uçuşu ile 22.50’de İstanbul’a hareket.
23 Aralık 2019 İstanbul

Yerel saat ile 05.45’de İstanbul’ a varış ve turumuzun sonu.

Kabin tiplerine göre kişi başı fiyatlar

Çift Kişilik Balkonlu Kabinde Kişi Başı(Cat B) : 6.299 USD
Çift Kişilik Balkonlu Kabinde Kişi Başı(Cat A) : 6.599 USD

Ek açıklamalar

Fiyatlarımıza çift kişilik kabinlerde kişi başı; 5*Dlx Amadara gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır),Türk Havayolları ile İstanbul-Ho Chi Minh City / Hanoi-Bangkok-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar(Hanoi-Bangkok uçuşu Türk Havayolları ile Vietnam Havayolları ortak uçuşudur. Uçuşu gerçekleştiren Havayolu Vietnam Havayollarıdır), Yerel Havayolları ile Siem Reap-Hanoi arası ekonomi sınıfı uçuşlar, Programda belirtilen tüm transferler, Programda belirtilen tüm turlar (yerel rehber eşliğinde), Programda ‘’dahil’’ olarak belirtilen yemekler, Ho Chi Minh City’de 5* otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Saigon Plaza veya benzeri otel), 2015 yapımı,  Siem Reap’da 5* otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Resort veya benzeri otel) , Hanoi’de 5* otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama (Sofitel Legend Metropole veya benzeri otel), Halong Bay’de 1 gece Butik tekne’de tam pansiyon konaklama, Gemide Öğle ve Akşam yemeklerinde şarap servisi, Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve, su, meşrubat ve bira ikramı, Gemideki ücretsiz gün içi aktiviteler, Gemide kabinlerde ücretsiz su servisi, Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (grup 16 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır) ve Türsab mecburi mesuliyet sigortası dahildir.

Vize bilgileri

Bu program için çok girişli Vietnam & Kamboçya vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport için vize gerekmemektedir. Vietnam & Kamboçya vizesi acentamız tarafından alınabilmektedir.

Vize Ücreti Kamboçya (90 Usd) (Kamboçya tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır)
Vize Ücreti Vietnam (100 Usd) (Vietnam yeşil pasaport sahibi yolculara vize uygulamamaktadır)

Çift giriş Vietnam vizesi ülke girişinde (tur öncesi tarafımızdan temin edilen renkli çıktı halindeki davetiye ile) pasaport sahibi tarafından alınmaktadır. Davetiye alımı için pasaportunuzun renkli olacak şeklide scan edilmiş hali e-mail olarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Vizenin ülke giriş kapısında onayı için 2 şer adet renkli vesikalık fotoğraf seyahat esnasında yanınızda bulunmalıdır. 

Kabinler

Çift Kişilik Balkonlu Kabinde Kişi Başı(Cat B)

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.299 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Çift Kişilik Balkonlu Kabinde Kişi Başı(Cat A)

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.599 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Harita

Ziyaretçi Görüşleri

Henüz hiç görüş yazılmamış. İlk yorumlayan siz olun!

BİR GÖRÜŞ YAZIN

AMA WaterwaysAmaDara

Bu özellik genel derecelendirmeyi gösterir

HENÜZ PUANLANMAMIŞ

Adınız

Yorum başlığı

Yorumunuz

Nasıl bir yolculuk türü seçimi yaptınız?

  • İş gezisi
  • Çift olarak
  • Aile
  • Arkadaşlar
  • Yalnız

Seyahat tarihiniz?

Bu gemi turunu seçerken tercih sebebiniz ne oldu?