Zambezi Queen Gemisi İle Afrika Zambezi Nehri - 21.12.2019

Takvim turlarla birlikte güncellenir ve şu anda gösterilen uygun pozisyonlar tarihi yaklaşan turlarda gün içerisinde değişebilir.

Bazı gemi turları, bayramlar ve yılbaşı tatilleri gibi kendi takvimlerinde belirli günlerde özel fiyatlandırılabilir. Listelenen tarihdeki turların detayları için açıklama bölümüne bakabilirsiniz.

Bize bir rezervasyon talebi göndermeden önce güncel durumu ve fiyatları öğrenmek için bağlantı kurmanızı öneririz.

TÜRKÇE REHBERLİ
UÇAKLI PAKET
VİZESİZ
YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ
Gemi ismi: Zambezi Queen
Destinasyon: Afrika Zambezi Nehri
Kalkış limanı: Johannesburg, G.Afrika
Tur süresi: 13 Gün
Rota: İstanbul-Johannesburg(1), Chobe Nehrinde Gemi Konaklaması(4), Viktorya Şelaleleri(1), Pilanesberg(2), Cape Town(2)-İstanbul
Fiyat: 6999 USD
Başlangıç: 21.12.2019
Bitiş: 2.1.2020
Gemi şirketi: Zambezi Queen Collection
Kategori: 5 yıldız
Bandıra: Namibia
Kapasite: 28 kişi kişi
Tonaj:
Yapım yılı: 2009(2015 yılında yenileme)
Personel sayısı: 30 kişi
Para birimi: USD

Gemi Rotası

Gün Rota Varış Hareket
21 Aralık 2019 İstanbul - Dubai/Johannesburg, G.Afrika

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Emirates Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK120 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.35’de Dubai’ye hareket. 4,5 saatlik bir uçuş sonrası, yerel saat ile 21.00’da Dubai’ye varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Emirates Havayolları’nın EK767 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’de Johannesburg’a uçuş. Geceleme uçakta
22 Aralık 2019 Johannesburg, G.Afrika

Yaklaşık 8 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 05.35’de Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, özel aracımız ile otelimize transfer. Otelimize erken check-in işlemleri, kahvaltı ve dinlenmek için serbest zaman. Otelde alacağımız öğle yemeği sonrası şehir turu için hareket ediyoruz. Rosebank, Sandton, Johannesburg’un yirmi kilometre mesafede bulunan ve Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin merkezi Soweto ve buradaki Nelson Mandela’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)
23 Aralık 2019 Johannesburg / Botsvana / Namibia, G.Afrika

Kahvaltı sonrası Havalimanına transfer ve Botsvana-Namibia sınırında bulunan Kasane Havalimanına uçuş. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuş ve gümrük işlemlerini ardından gemimize botlar ile transfer. 5*Dlx Butik Zambezi Queen gemisine check-in ve kabinlerimize yerleşme sonrası serbest zaman. Bugün sizlere eşsiz bir doğaya ve eko-sisteme sahip Chobe bölgesi hakkında bilgiler verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Sessiz gecede Afrika’nın vahşi tabiatının seslerini dinleyebileceksiniz. (Otelde Kahvaltı, Gemiye varışta hafif atıştırmalık ikramlar ve Akşam yemeği gemide)
24 Aralık 2019 Chobe nehrinde seyir

Kahvaltı sonrası, nehir boyunca foto safariye katılabilir veya balık tutabilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeğinizi alırken Afrika’nın size sunacağı muhteşem manzaraları seyredebileceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)
25 Aralık 2019 Chobe nehrinde seyir

Kahvaltı sonrası, Chobe Milli parkında tam gün sürecek olan foto safariye katılacaksınız. Öğle yemeğiniz Chobe milli parkında piknik alanında alındıktan sonra yine vahşi tabiatın size sunacağı güzellikleri gözlemleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Chobe milli parkında öğle yemeği, Akşam yemeği)
26 Aralık 2019 Chobe nehrinde seyir

Kahvaltı sonrası nehirde foto safariye katılabilir, balık tutabilir veya bir yerli köyü ziyaret edebilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemideki son gecenizde geleneksel Afrika yemeği ile ağırlanacaksınız. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)
27 Aralık 2019 Zimbabwe / Viktorya Şelaleleri, G.Afrika

Kahvaltı sonrası 09.00’da gemiden ayrılarak özel aracımız ile Viktorya Şelalelerine (Zimbabwe) hareket ediyoruz. Varışta şelale turumuzu yaptıktan sonra otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşamüzeri gün batımını izlemek için tekne turu. Akşam yemeği ve
geceleme otelimizde. (Gemide Kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)
28 Aralık 2019 Zimbabwe / Johannesburg / Pilanesberg, G.Afrika

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Havalimanına transfer ve öğle saatlerinde yaklaşık 1,5 saatlik uçuş ile Johannesburg’a varış ve ardından Pilanesberg’e özel aracımız ile transfer. Oteliniz Bakubung Bush Lodge’a yerleşme. Pilanesberg, Sun City’den 5 km uzaklıkta olup, 2005’te Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg tam bir milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal bir cennettir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı ve Akşam yemeği)
29 Aralık 2019 Pilanesberg, G.Afrika

Sabah güneş doğmadan safari için hareket. 5 Büyük (Big Five) olarak adlandırılan Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedanları ve diğer Afrika’ya özgü vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilme imkanı. Lodge’a dönüş ve kahvaltı. Pilanesberg aynı zamanda 350 kuş ve 65 sürüngen türüne ev sahipliği yapmaktadır. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra foto safari ve serbest zaman. Akşam üzeri günbatımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)
30 Aralık 2019 Pilanesberg / Johannesburg / Cape Town, G.Afrika

Sabah erken saatlerde Otel’den çıkış işlemleri ve Johannesburg Havalimanına transfer(kahvaltı lunch box olarak alınacaktır). Johannesburg’a varış sonrası Cape Town’a yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuğunun ardından öğle saatlerinde varış ve varışta yapacağımız “Mother City”(Ana Kent) olarak anılan Cape Town turu esnasında; Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından 1652’de Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış Ödüllü Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca Başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası teleferik ile Masa Dağı'na çıkıyor ve 1087 metre yükseklikten Cape Town’ın güzel manzarasını fotoğraflıyoruz (Masa Dağı turu tamamen hava koşullarına bağlı olup hava koşulları elverişli olmaz ise yapılamamaktadır!!!) Akşam yemeği ve geceleme otelde. (Lunch Box kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)
31 Aralık 2019 Cape Town, G.Afrika

Kahvaltı sonrası Ümit Burnu Yarımadası turu için hareket. Tam gün sürecek turumuzda, Bantry Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada “Fok Adası”ndaki fokları görmek üzere tekneye biniyoruz. Fok Adası olarak adlandırılan yer aslında büyük bir kayalık. Tekne ile dalgaların elverdiği ölçüde yüzlerce fok’un bulunduğu kayalık adaya yaklaşarak fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra Ümit Burnu’na hareket ediyoruz. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu Güney Afrika’daki Cape Yarımadası’nın güneydeki en uç noktasıdır. Öğle yemeğimizi deniz kenarında yerel balık restoranında alacağız. Daha sonra Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e füniküler ile çıkacak, dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Devamında Penguenlerin yaşadığı Boulder’s Beach’e gidiyoruz. Tur bitiminde farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yeni yıl kutlamalarının merkezi olarak bilinen V&A Waterfront da bulunan restoranda olacak ve havai fişek gösterilerinin ardından otelimize geri döneceğiz. (Otelde kahvaltı, Yerel restoranda öğle ve akşam yemeği)
01 Ocak 2020 Cape Town, G.Afrika - Dubai, BAE

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Wineland turu için hareket ediyoruz. Turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor, ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabasına geçiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK771 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.15’de Dubai’ye hareket. Geceleme uçakta. (Otelde kahvaltı, yerel restoranda öğle yemeği)
02 Ocak 2020 Dubai, BAE - iSTANBUL

Yaklaşık 9,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 05.45’de Dubai’ye varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Emirates Havayolları’nın EK119 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yaklaşık 5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 14.00’da varış ve turumuzun sonu..

Kabin tiplerine göre kişi başı fiyatlar

Üst Güverte Üç Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı : 6.999 USD
Ana Güverte Çift Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı : 7.599 USD
Ana Güverte Çift Kişilik Master Suite Kabinde Kişi başı : 7.999 USD
Üst Güverte Çift Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı : 7.750 USD
Üst Güverte Çift Kişilik Master Suite Kabinde Kişi başı : 8.300 USD

Ek açıklamalar

Fiyatlarımıza çift kişilik kabinlerde kişi başı; 5*Dlx Zambezi Queen gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır), Emirates Havayolları ile İstanbul-Johannesburg / Cape Town-İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçuşlar, Yerel havayolları ile Johannesburg-Kasane / Viktorya Şelaleleri-Johannesburg / Johannesburg-Cape Town arası ekonomi sınıfı uçuşlar, Programda belirtilen tüm transferler, Johannesburg’da 1.sınıf otelde 1 gece tam pansiyon konaklama, Viktorya Şelalelerinde 1.sınıf otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, Pilanesberg’de Bakabung Lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama, Cape Town’da 1.sınıf otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama,  Programda belirtilen yerel restoran ve otellerde alınan yemekler, Gemi yolculuğu esnasındaki küçük tekneler ile fotosafari turları, Chobe Ulusal Parkında safari turu ve Pilanesberg’de sabah-akşam safari turları, Gemide yemeklerde sunulan alkolsüz içecekler, maden suyu, çay, kahve, bira ve sunulan şaraplar, Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok), Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti ve Türsab mecburi mesuliyet sigortası dahildir. 

Kara ve gemi turları sırasında lokal rehber, şoförler ve gemi personeline verilen bahşişler kişi başı 150 USD'dır. Tur ücretine dahil değildir.

 

Vize bilgileri

Bu program için Namibya, Botsvana ve Zimbabwe vizeleri gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri Namibya vizesinden muaftır. Namibya vize ücreti (250 usd), Botsvana ve Zimbabwe vize ücretleri (Pasaport sahipleri tarafından ülke girişlerinde ödenmektedir)

Kabinler

Üst Güverte Üç Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.999 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Ana Güverte Çift Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 7.599 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Ana Güverte Çift Kişilik Master Suite Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 7.999 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Üst Güverte Çift Kişilik Standart Suite Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 7.750 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Üst Güverte Çift Kişilik Master Suite Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 8.300 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Harita

Ziyaretçi Görüşleri

Henüz hiç görüş yazılmamış. İlk yorumlayan siz olun!

BİR GÖRÜŞ YAZIN

Zambezi Queen CollectionZambezi Queen

Bu özellik genel derecelendirmeyi gösterir

HENÜZ PUANLANMAMIŞ

Adınız

Yorum başlığı

Yorumunuz

Nasıl bir yolculuk türü seçimi yaptınız?

  • İş gezisi
  • Çift olarak
  • Aile
  • Arkadaşlar
  • Yalnız

Seyahat tarihiniz?

Bu gemi turunu seçerken tercih sebebiniz ne oldu?