The American Queen Gemisi İle Mississippi Nehri - 20.12.2019

Takvim turlarla birlikte güncellenir ve şu anda gösterilen uygun pozisyonlar tarihi yaklaşan turlarda gün içerisinde değişebilir.

Bazı gemi turları, bayramlar ve yılbaşı tatilleri gibi kendi takvimlerinde belirli günlerde özel fiyatlandırılabilir. Listelenen tarihdeki turların detayları için açıklama bölümüne bakabilirsiniz.

Bize bir rezervasyon talebi göndermeden önce güncel durumu ve fiyatları öğrenmek için bağlantı kurmanızı öneririz.

UÇAKLI PAKET
Gemi ismi: The American Queen
Destinasyon: Mississippi Nehri
Kalkış limanı: Chicago, Amerika
Tur süresi: 15 Gün
Rota: İstanbul-Chicago(2), Memphis(1), Vicksburg, Natchez, Baton Rouge, St Francisville, Nottoway, New Orleans(2), New York(1)-İstanbul
Fiyat: 5399 USD
Başlangıç: 20.12.2019
Bitiş: 3.1.2020
Gemi şirketi: American Queen Steamboat Company
Kategori: 5 yıldız
Bandıra: Amerika
Kapasite: 436 kişi kişi
Tonaj: 3.700 Ton
Yapım yılı: 1996 (2012'da tamamen yenilenme)
Personel sayısı: 174 kişi
Para birimi: USD

Gemi Rotası

Gün Rota Varış Hareket
20 Aralık 2019 İsyanbul - Chicago, ABD

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0005 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.00’da Chicago’ya hareket. Yaklaşık 12 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.55’de Chicago’ya varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde.
21 Aralık 2019 Chicago, ABD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, yürüyerek Chicago’yu keşfe çıkıyoruz. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehirde; Sears Tower, Water Tower gibi 1970 lerde yapılan gökdelenleri göreceksiniz. Ayrıca bu turda dünyaca ünlü alışveriş caddesi Magnificent Mile ve State Street, Trump Binası, Millenium Park, Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
22 Aralık 2019 Chicago - Memphis/Tennesse, ABD

Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve Chicago Havalimanına transfer. Yerel Havayolları ile öğle saatlerinde Memphis’e uçuş, öğleden sonra Memphis’e varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi Beale caddesinde yürüyüş turu ve B.B King Club’da Blues dinleme imkanı. Geceleme otelimizde.
23 Aralık 2019 Memphis, ABD

Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Gemimize transfer olmadan önce Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehrinde Memphis & Graceland turumuza başlıyoruz. Meşhur Peabody hotel, Beale caddesi, Martin Luter King’in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel, Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği Sun Studio ları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor. Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek, nefes alacak ve fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Tur sonrası rüya gemimiz American Queen’e transfer ve kabinlerimize yerleştikten sonra maceramız 17.00’da demir alarak başlıyor. Geceleme gemimizde.
24 Aralık 2019 Gemide seyir

Bugün tüm günü nehirde seyir halinde geçireceğiz. Koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak adına kamera ve fotoğraf makineleriniz ile güvertede vakit geçirerek eşsiz Mississippi de seyrin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabilirisiniz. Geceleme gemimizde.
25 Aralık 2019 Vicksburg / Mississippi, ABD

Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde güneyin “Kırmızı halı serilmiş şehir” olarak ün yapmış Vicksburg’a varışımız ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz takdirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezebileceksiniz. Aracınız size aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125 yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme klisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışveriş keyfi yaşayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Müzesini de gezebilir (giriş ücretlidir). Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze de bulunmaktadır. Tur sonrası gemimize dönüş, akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor olacak. Geceleme gemimizde.
26 Aralık 2019 Natchez/Mississippi, ABD

Kuzey Güney savaşında , güney cephesinin en önemli yerlerinden olan pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapan Natchez’e varış ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar, malikaneler, Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi görülecek yerler arasında. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde.
27 Aralık 2019 Baton Rouge / Louisiana, ABD

Louisina eyaletinin başkenti, zengin bir tarih ve kültüre sahip Baton Rouge’a varış. Bu isim Fransız kaşif Sieur D’Iberville tarafından verilmiştir. Şehir halkı günlük hayatta yöreye has Fransızca lisanını kullanmaktadırlar. Burada Amerikanın en büyük başkent binası bulunmaktadır, ayrıca Mississippiye bakan kayalıklar üzerinde Gotik tarzda yapılmış olan eski eyalet binası görülmeye değerdir. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehrin önemli alanlarını keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve yerel tadları deneyebilirsiniz. Geceleme gemimizde.
28 Aralık 2019 St.Francisville / Louisiana, ABD

Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak. 140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada tarihsel bir yolculuk yapacaksınız. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Özel otobüsler ile Royal street’de bulunan Grandmother’s Button mağazasında duruyoruz. Büyükannelerimizin kullandığı takılar, düğmeler ve pek çoğu tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakediyor. Ardından eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler, antikalar ve müzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzda, Batı Feliciana tarih müzesi, Ferdinand caddesi ve Grace Episcopal kilisesi görülecek yerler arasında. Geceleme gemimizde.
29 Aralık 2019 Nottoway / Louisiana, ABD

Tarihi 1859 yılına uzanan, güneyin büyük şehirlerinden Nottoway, Mississippi nehrine tepeden bakan Güneyin en büyük ünlü Antebellum konağı ve Beyaz kale eski günlerin zafer ve ihtişamını size yansıtacaktır. 200 yıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler göz zevkinizi tatmin edecektir. Güney’in bir zamanlar uçsuz bucaksız büyük toprak sahiplerinin hikayelerine konu olan bu bölgede Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehri keşfedebileceksiniz. Geceleme gemide
30 Aralık 2019 New Orleans / Louisiana, ABD

Kahvaltı sonrası, gemimizden çıkış işlemelerimizi gerçekleştiriyoruz ve New Orleans turumuza başlıyoruz. French Quarter, French market, St. Louis kilisesi, en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tunale üniversitesi, city park ve en klasik Louisiana malikanelerinin olduğu semt görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor. Akşam dünyaca meşhur Bourbon caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.
31 Aralık 2019 New Orleans / Louisiana, ABD

Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanınızda yeni yıl coşkusunu bu renkli şehirde doyasıya hissedeceksiniz. Geceleme otelimizde.
01 Ocak 2020 New Orleans - New York, ABD

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından New Orleans Havalimanına transfer. Öğle saatlerinde Yerel Havayolları ile New York’a uçuş. New York’a varışta havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otele transferimiz öncesi panoramik New York şehir turu yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan,Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
02 Ocak 2020 New York, ABD - İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemleri ve alışveriş için tam gün serbest zaman. Akşam New York John F. Kennedy havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0012 sefer sayılı uçuşu ile 23.55’de İstanbul’a hareket.
03 Ocak 2020 İstanbul

Yerel saat ile 17.30’da İstanbul’ a varış ve turumuzun sonu.

Kabin tiplerine göre kişi başı fiyatlar

Çift Kişilik İÇ Kabinde Kişi Başı : 5.399 USD
Çift Kişilik DIŞ Kabinde Kişi Başı : 6.499 USD
Çift Kişilik BALKONLU Kabinde Kişi Başı : 6.799 USD
Çift Kişilik DLX BALKONLU Kabinde Kişi Başı : 6.999 USD

Ek açıklamalar

Fiyatlarımıza çift kişilik kabinlerde kişi başı; Nostaljik 5*Dlx American Queen gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır), | Türk Havayolları ile İstanbul-Chicago / New York-İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçuşlar, Yerel havayolları ile Chicago-Memphis / New Orleans-New York arası ekonomi sınıfı uçuşlar, Amerika iç hat uçuşlarında kişibaşı 1 parçadan iki ara uçuş için toplam 2 parça bagaj taşıma ücreti(ilave bagajlar ücrete tabidir), Programda belirtilen tüm transferler, Chicago’da 1.sınıf otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama, Memphis’de 1.sınıf otelde 1 gece oda & kahvaltı konaklama, New Orleans’da 1.sınıf otelde 2 gece oda & kahavltı konaklama, New York’da 1.sınıf otelde 1 gece oda & kahvaltı konaklama, Gemide Amerikan tarzı kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram, bira ve şarap servisi, Gemide Öğle yemekleri sırasında alınan ikram, meşrubat servisi, Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve, su, dondurma, cookies ve meşrubat ikramı, Gemide 24 saat ücretsiz oda servisi (odanızda continental kahvaltı imkanı), Gemide 24 saat aperatif yemek imkanı, Kara paketinde belirtilen tüm turlar, Gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on hop off turlar (sınırlı kontenjan!!) (Gemide satılan Premium turlar ücretlidir ve ön rezervasyon gerektirir), Gemideki ücretsiz gün içi aktiviteler, Gemideki akşam gösterileri (Broadway showlarına benzer showlar), Sizin adınıza günlük 18,5 usd olarak ödenen gemi bahşişleri (Toplam 148 USD), Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (grup 16 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır), Türsab mecburi mesuliyet sigortası, Havalimanı vergileri, Liman vergileri, Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü) ve Türkçe rehberlik hizmeti dahildir.

Vize bilgileri

Bu program için ABD vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport için vize gerekmektedir. ABD vizesi acentamız tarafından alınabilmektedir.

Kabinler

Çift Kişilik İÇ Kabinde Kişi Başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 5.399 USD

Çift Kişilik DIŞ Kabinde Kişi Başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.499 USD

Çift Kişilik BALKONLU Kabinde Kişi Başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.799 USD

Çift Kişilik DLX BALKONLU Kabinde Kişi Başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 6.999 USD

Harita

Ziyaretçi Görüşleri

Henüz hiç görüş yazılmamış. İlk yorumlayan siz olun!

BİR GÖRÜŞ YAZIN

American Queen Steamboat CompanyThe American Queen

Bu özellik genel derecelendirmeyi gösterir

HENÜZ PUANLANMAMIŞ

Adınız

Yorum başlığı

Yorumunuz

Nasıl bir yolculuk türü seçimi yaptınız?

  • İş gezisi
  • Çift olarak
  • Aile
  • Arkadaşlar
  • Yalnız

Seyahat tarihiniz?

Bu gemi turunu seçerken tercih sebebiniz ne oldu?