GANGES VOYAGER II Gemisi İle Ganj Nehri - 28.12.2019

Takvim turlarla birlikte güncellenir ve şu anda gösterilen uygun pozisyonlar tarihi yaklaşan turlarda gün içerisinde değişebilir.

Bazı gemi turları, bayramlar ve yılbaşı tatilleri gibi kendi takvimlerinde belirli günlerde özel fiyatlandırılabilir. Listelenen tarihdeki turların detayları için açıklama bölümüne bakabilirsiniz.

Bize bir rezervasyon talebi göndermeden önce güncel durumu ve fiyatları öğrenmek için bağlantı kurmanızı öneririz.

UÇAKLI PAKET
Gemi ismi: GANGES VOYAGER II
Destinasyon: Ganj Nehri
Kalkış limanı: Kalküta, Hindistan
Tur süresi: 12 Gün
Rota: İstanbul-Dubai/Kalküta, Bandel, Kalna, Matiari, Khushbagh, Baranagar, Murshidabad, Mayapur, Chandernagore, Kalküta, Jaipur(2), Fatehpur Sıkrı, Agra(1), Delhi(1)/Dubai-İstanbul
Fiyat: 4999 USD
Başlangıç: 28.12.2019
Bitiş: 8.1.2020
Gemi şirketi: Heritage River Journeys Pvt. Ltd.
Kategori: 5 yıldız
Bandıra: Hindistan
Kapasite: 56 kişi
Tonaj:
Yapım yılı: 2015
Personel sayısı: 35
Para birimi: Rupi

Gemi Rotası

Gün Rota Varış Hareket
28 Aralık 2019 İstanbul - Dubai, BAE

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Emirates Havayolları kontuarında saat 13.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK0124 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.30’da Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 21.45’de Dubai’ye varış sonrası aktarma saatimize kadar Havalimanında serbest zaman.
29 Aralık 2019 Dubai, BAE/Kalküta - Bandel, Hindistan

Emirates Havayolları’nın EK0570 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.00 ’da Kalküta’ya hareket. Yerel saat ile 07.40’da İngiliz Hindistan’ının başkenti Kalküta’ya varış sonrası gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İngiliz koloni döneminden kalma yazarlar binası, Postane binası, Yüksek Mahkeme binası, Raj Bhawan(Valilik binası), Şehir meydanı, Konsey binası, Hazine binası ve Dalhousie meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası 5*Dlx nehir gemimizin bulunduğu Uttarpara’ya hareket. Varış sonrası check-in işlemleri ve kabinlerimize yerleşme. Gemide alacağımız öğle yemeği esnasında gemimiz Bandel’e hareket edecektir. Bandel’e varışımız ile birlikte küçük tekneler ile Bengali mimarisinin örneği olan 1841 yılında Hacı Muhammed Mahasin tarafından yaptırılan Imambara camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
30 Aralık 2019 Kalna, Hindistan

Kahvaltı sonrası, küçük faytonlar ile Kalna’yı keşfe çıkıyoruz. ‘’Hindistan’ın tapınaklar şehri’’ olarak bilinen Kalna’da, Rajbari kompleksi’nde yer alan tapınakları görme fırsatımız olacak. 1809 yılında yapılan Naba Kailas Tapınağında; 34 adet iç çemberde, 74 adet dış çemberde olmak üzere toplam 108 adet eğik(şev) çatılı yapı bulunmaktadır. Pratapeshwar tapınağını içeren bir diğer kompleks 1849 yılında yapılmıştır. Burada Terra Cotta heykelciklerini görebileceksiniz. Tur sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
31 Aralık 2019 Matiari - Khushbagh, Hindistan

Kahvaltı sonrası, ‘’sanatkârlar köyü’’ olarak bilinen Matiari’yi yürüyerek keşfediyoruz. Pirinçten yapılmış eserler, tipik bir esnaf evini ziyaret ve sanatkârların çalışmalarını yerinde izleme fırsatı bulacaksınız. Daha sonra gemimize dönüş ve nehir’de seyrimize devam ediyoruz. Khushbagh’a varışımız ile birlikte tarlaların arasından geçerek Nawab Ali-Wardi-Khan tarafından yapılmış ve içerisinde özel bir camiiyi barındıran, Moğol tarzında düzenlenmiş bahçeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra gemimize dönüş, Yerel müzikler eşliğinde Yılbaşı eğlencesi ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
01 Ocak 2020 Baranagar - Murshidabad, Hindistan

Kahvaltı sonrası, yeni yılın ilk gününde Baranagar kasabasına varış ve kum taşları ile yapılmış ve yapımı yüzyıllar öncesine dayanan yapılar ve 18. yy’dan kalma tapınakları görmek için serbest zamanınız olacak. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, Murshidabad şehrine varıyoruz. Burada yapılacak şehir turunda; yapımı 19.yy'a dayanan, 1000 adet kapısı ile ünlü ve içerisinde ingiliz koloni dönemine ait sanat eserleri de bulunan muhteşem Hazarduari Sarayı ve Katra camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
02 Ocak 2020 Mayapur, Hindistan

Kahvaltı sonrası, Mayapur kasabasına varış. Bu kasabanın özelliği; Uluslararası Krishna Konsiyans'ına ev sahipliği yapması ve her yıl milyonlarca bilim adamının ziyaret ettiği bir kasaba olmasıdır. Aynı zamanda, 2016'da tamamlandıktan sonra Roma'daki St. Peter Bazilikası kadar büyük olan ve 10 bin inananın aynı anda ibadet edebildiği Vedic tapınağı da bu kasabada bulunmaktadır. Mayapurdaki serbest zamanımız sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
03 Ocak 2020 Chandernagore - Kalküta - Jaipur, Hindistan

Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın Fransız kolonisi döneminden kalma ve diğer Hindistan şehirlerinden farklı bir yapıya sahip Chandannagar şehrini ziyaret ediyoruz. Koloni döneminden kalma resmi binalar, kiliseler, okullar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kalküta Havalimanına hareket. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra tahmini 2 saatlik yolculuk sonrası Kalküta Havalimanına varış. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Yerel Havayolları ile Hindistan’ın doğusunda yer alan Jaipur’a akşam uçuşu. Geç saatlerde Jaipur’a varış sonrası Otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
04 Ocak 2020 Jaipur, Hindistan

Kahvaltı sonrası, ''Pembe Şehir'' olarak bilinen Jaipur'da şehir turumuza başlıyoruz. 1727 yılında Mihrace Jai Singh tarafından başkenti Amber’den Jaipur bölgesine taşımak üzere kurulmuştur. Turumuzda; Büyük zenginliği yansıtan Jaipur’un gözbebeği Amber kalesi ilk göreceğimiz yerdir. 17. Yy’da Raja Man Singh tarafından yaptırılmıştır. Yüksek bir tepede bulunan Amber kalesine çıkışımız Jeepler ile sağlanacaktır. Yukarı çıkıldığında muhteşem bir manzaraya tanık olacaksınız. Kale gezimiz esnasından Müslüman ve Hint mimarisinin özelliklerini görebileceksiniz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından; tüm şehre yayılan pembe binaları, Dünya’nın sayılı astronomik merkezlerinden biri olan Jantar Mantar, dışı komple ihtişamı yansıtan, Rajput Hanedanına özgü mimarisi ve rüzgarların Sarayı anlamına da gelen Hawa Mahal, her satırı tarih kokan sarayları ve savaşçı duvarları, içerisinde Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en büyük gümüş kabınıda bulunduran Saray görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
05 Ocak 2020 Jaipur - Fatehpur Sıkrı - Agra, Hindistan

Kahvaltı sonrası, yaklaşık 5 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Agra'nın 40 km batısında bulunan, 1570-1586 yılları arasında Moğol hükümdarlığının başkenti olan fakat daha sonrasında terkedildiği için ''hayalet şehir'' olarak bilinen Fatehpur Sikri şehrine uğruyoruz. Tüm Moğol yapılarında kullanılan ''kırmızı taş'' ile yapılmış yapıları görme fırsatımız olacak. Ziyaretimiz sonrası Agra'ya devam ediyor ve Hint-Türk (Babür) imparatorluğunun eski başkenti ve Hindistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Agra'ya varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri, ülkenin simgesi haline gelen Taj Mahal'e güneşim batışını seyretmek için gidiyoruz. Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri olan Taj Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın 7 eşinden en sevdiği eşi, 14. çocuğunu doğururken hayatını kaybeden Mümtaz Mahal anısına yaptırılmıştır. Buradaki muhteşem günbatımı manzarasını fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
06 Ocak 2020 Agra - Delhi, Hindistan

Kahvaltı öncesi, Taj Mahal’’e tekrar gidip güneşin doğuşunu fotoğraflıyoruz. Daha sonra otelimize dönüş ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın en heybetli yapılarından biri olan Agra Kalesi'’ni ziyaret ediyoruz. Etrafı duvarlar ile çevrilmiş muhteşem bir saray olan Agre Kalesinde; Diwan-i-Am (Divan), beyaz mermerden yapılan saray (Khas Mahal) gibi yapıları görmeniz için serbest zamanınız olacak. Tur sonrası yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Hindistan'ın başkenti Delhiye hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
07 Ocak 2020 Delhi, Hindistan

Kahvaltı sonrası, Delhi'de yapacağımız şehir turunda; Tarihi(Eski) ve Yeni Delhi olarak adlandırılan bölgeler, müslümanların hakim olduğu dönemden kalma muhteşem camiiler, kumtaşından yapılmış 2 tonluk Red Fort(Kale), Moğol hükümdarlarının ikincisi olan ve Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hümayun'un türbesi, Hindistan Bağımsızlık hareketinin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandinin yakıldığı yer olan Raj Ghat görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Tur sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)
08 Ocak 2020 Delhi, Hindistan / Dubai, BAE - İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Delhi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK0511 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35’de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13.00’da Dubai’ye varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Emirates Havayolları’nın EK0121 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Kabin tiplerine göre kişi başı fiyatlar

Çift Kişilik French BALKONLU Suite Kabinde Kişi Başı(Orta Kat) : 4.999 USD
Çift Kişilik French BALKONLU Suite Kabinde Kişi Başı(Üst Kat) : 5.599 USD

Ek açıklamalar

Fiyatlarımıza çift kişilik kabinlerde kişi başı; 5 gece 6 gün tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye giriş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler, Türk Havayolları ile İstanbul(SAW) - Münih - İstanbul(SAW) ekonomi sınıfı uçak bileti,Gemideki eğlence ve aktiviteler, Programda belirtilen tüm turlar (yerel rehber eşliğinde), Kalküta – Jaipur arası Yerel Havayolları ile ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti, Jaipur’da 5*Otelde 2 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama, Agra’da 5*Otelde 1 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama, Delhi’de 5*Otelde 2 gece kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama, Jaipur’da (1), Agra’da (1), Delhi’de (2) öğle yemekleri (kara paketinde yer alan günlük turlar esnasında), Programda belirtilen havalimanı transferleri,Türsab mecburi mesuliyet sigortası, Havalimanı vergileri, Liman vergileri, Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü) ve Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti grup 10 kişi olduğu taktirde dahildir.

Vize bilgileri

Bu program için çok girişli Hindistan vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport için vize gerekmektedir. Hindistan vizesi acentamız tarafından alınabilmektedir.

Kabinler

Çift Kişilik French BALKONLU Suite Kabinde Kişi Başı(Orta Kat)

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 4.999 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Çift Kişilik French BALKONLU Suite Kabinde Kişi Başı(Üst Kat)

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 5.599 USD

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Harita

Ziyaretçi Görüşleri

Henüz hiç görüş yazılmamış. İlk yorumlayan siz olun!

BİR GÖRÜŞ YAZIN

Heritage River Journeys Pvt. Ltd.GANGES VOYAGER II

Bu özellik genel derecelendirmeyi gösterir

HENÜZ PUANLANMAMIŞ

Adınız

Yorum başlığı

Yorumunuz

Nasıl bir yolculuk türü seçimi yaptınız?

  • İş gezisi
  • Çift olarak
  • Aile
  • Arkadaşlar
  • Yalnız

Seyahat tarihiniz?

Bu gemi turunu seçerken tercih sebebiniz ne oldu?