Shashkov Gemisi İle Volga Nehri - 7.5.2019

Takvim turlarla birlikte güncellenir ve şu anda gösterilen uygun pozisyonlar tarihi yaklaşan turlarda gün içerisinde değişebilir.

Bazı gemi turları, bayramlar ve yılbaşı tatilleri gibi kendi takvimlerinde belirli günlerde özel fiyatlandırılabilir. Listelenen tarihdeki turların detayları için açıklama bölümüne bakabilirsiniz.

Bize bir rezervasyon talebi göndermeden önce güncel durumu ve fiyatları öğrenmek için bağlantı kurmanızı öneririz.

TÜRKÇE REHBERLİ
UÇAKLI PAKET
Gemi ismi: Shashkov
Destinasyon: Volga Nehri
Kalkış limanı: Moskova, Rusya
Tur süresi: 12 Gün
Rota: İstanbul-Moskova(2), Ugliç, Yaroslavl, Goritsi, Kiji, Mandrogi, St.Petersurg(3)-İstanbul
Fiyat: 1390 EURO
Başlangıç: 7.5.2019
Bitiş: 18.5.2019
Gemi şirketi: Vodohod Cruise Company
Kategori: 3 yıldız
Bandıra: Rusya
Kapasite: 280 kişi kişi
Tonaj:
Yapım yılı: 1986 (2013'de tamamen yenilenme)
Personel sayısı:
Para birimi:

Gemi Rotası

Gün Rota Varış Hareket
07 Mayıs 2019 İstanbul - Moskova, Rusya

Sabah saat 08.30'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde CTC Turizm yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra; 10.55'de Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13.50'de Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak tahmini 1-2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır…
08 Mayıs 2019 Moskova, Rusya

Sabah saat 07. 00'de uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08. 15'de otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Başkentin mimarisi Çarlık dönemi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleler, St. Nicolas, Senato, Lenin Anıt Mezarı, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 14.00'de öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çarın çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. 19.00'da Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır. 21.00'de yine dileyen misafirlerimiz için gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır. Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gemiye Dönüş.
09 Mayıs 2019 Moskova, Rusya

Sabah saat 07. 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08. 15'de dileyen misafirlerimiz birçok katedrali görme imkanı bulabileceğiniz Sergiyev Posad turuna (Ekstra) veya Tretyakov Sanat Galerisi Turuna (Ekstra Tur) veya Şehir Merkezine transfer (ekstra) ve orada serbest zaman. 16.00'da gemiye dönüş, 17.00'de kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor. Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.
10 Mayıs 2019 Ugliç, Rusya

Saat 16.30'da öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. 20.00'de gemiye dönüş ve hareket.
11 Mayıs 2019 Yaroslavl, Rusya

Saat 09.00'da sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslavl’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl 1010 yılında Kiev’li Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi) 14.00'de gemiye dönüş ve hareket.
12 Mayıs 2019 Goritsi, Rusya

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, 13.30'da Volga Baltık kanal sistemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16.00'da gemiye dönüş ve hareket.
13 Mayıs 2019 Kiji, Rusya

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz. 17.00'de öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler. Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. 20.00'de gemiye dönüş ve hareket.
14 Mayıs 2019 Mandrogi, Rusya

Saat 11.00'de sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 14.30'da gemiye dönüş ve hareket.
15 Mayıs 2019 St. Petersburg, Rusya

Saat 07. 00'de uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 08.15'de otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır. 12.30'da Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.
14.00'de öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). 17.30'da gemiye Dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.
16 Mayıs 2019 St. Petersburg, Rusya

Sabah saat 07. 00'de uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 09.30'da Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur). 14.00'de gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)
17 Mayıs 2019 St. Petersburg, Rusya

Saat 07. 00'de uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 08.00'de Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Puşkin Turu (Katerina sarayı ve parkı). Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır. 11.00'de gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşamüstü ve akşam yapılacak olan Bale veya Kanal turuna katılabilirler. (Ekstra tur)
18 Mayıs 2019 St. Petersburg, Rusya - İstanbul

Sabah 08.00'de alınacak olan kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. 15.25'de bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 19.00'da İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu.

Kabin tiplerine göre kişi başı fiyatlar

Alt Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı : 1.390 EURO
Ana Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı : 1.490 EURO
Orta Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı : 1.590 EURO
Üst Güverte Çift Kişilik Dış Kabinde Kişi başı : 1.690 EURO

Ek açıklamalar

Fiyatlarımıza çift kişilik kabinlerde kişi başı; 11 gece 12 gün tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye giriş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler, THY ile İstanbul-Moskova/St.Petersburg-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti, Havaalanı, liman vergileri ve gemi personeli bahşişleri (380Euro), Uçakta kişi başı 20kg bagaj taşıma hakkı(üstü ücrete tabidir), Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi, Gemide bagaj taşıma hizmeti, Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar, Moskova ve St. Petersburg’da panoramik şehir turları, Moskova’da Kremlin Sarayı turu, Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi, Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği, Yaroslavl’da interaktif tur, Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık ( barbekü), St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu, St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali, St. Petersburg’da Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı), Gemideki eğlenceler, Hoş geldin kokteyli, Kaptan köşkü turu, Kaptan’ın veda gecesi yemeği şaşlık barbekü yemeği, Kaptan köşkü ziyareti, Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi, Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçeleri ve yapılışları hakkında bilgi, Yurtdışı Zorunlu paket seyahat sigortası ve Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti dahildir.

Vize bilgileri

Rusya, yeşil pasaportlar dahil tüm pasaportlara vize istemektedir. Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Vize için iki resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir. Kayıt esnasında Pasaportlarınızı kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Bu şekilde pasaportu olan yolcular deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir. Rusya vizesi acentamız tarafından alınabilmektedir.

Kabinler

Alt Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 1.390 EURO

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Ana Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 1.490 EURO

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Orta Güverte 2 Kişilik Dış Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 1.590 EURO

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Üst Güverte Çift Kişilik Dış Kabinde Kişi başı

KAT:
ÖLÇÜ:
KİŞİ BAŞI 1.690 EURO

wi-fi  Oda Servisi  Televizyon  Buzdolabı 

Harita

Ziyaretçi Görüşleri

Henüz hiç görüş yazılmamış. İlk yorumlayan siz olun!

BİR GÖRÜŞ YAZIN

Vodohod Cruise CompanyShashkov

Bu özellik genel derecelendirmeyi gösterir

HENÜZ PUANLANMAMIŞ

Adınız

Yorum başlığı

Yorumunuz

Nasıl bir yolculuk türü seçimi yaptınız?

  • İş gezisi
  • Çift olarak
  • Aile
  • Arkadaşlar
  • Yalnız

Seyahat tarihiniz?

Bu gemi turunu seçerken tercih sebebiniz ne oldu?